İNTERNETTEN KREDİ KARTI BORCU SORGULAMA

Kredi kartı borcu sorgulamaları bankaların internet şubelerinden, telefon bankacılıklarından ya da banka şubelerinden yapılabilmektedir. İnternet bankacılığından yapılan aramalar bilgisayardan ya da mobil üzerinden gerçekleştirilebilir. Mobil bankacılığı kullanmak için bankanın mobil uygulamasının cep telefonuna indirilmesi gerekmektedir.

İNTERNETTEN KREDİ KARTI BORCU SORGULAMA

Kredi kartı sahipleri borçlarının olup olmadığını, taksit tutarının ne kadar olduğunu ve son ödeme tarihinin ne zaman olduğunu internetten öğrenebilirler. İnternetten sorgulama yapmak için iki seçenek vardır. Bunlar şu şekildedir;

1.İnternet Bankacılığı

Her bankanın internet şubesi vardır. Anlaşmalı olduğunuz bankanın internet şubesini kullanmak için bankanın web adresini yazmanız yeterlidir. Örneğin Bonus kredi kartı borç sorgulama için Garanti Bankası’nın internet sitesi olan garantibbva.com.tr adresine girmeniz gerekir. Bu sayfayı açtığınızda üst menüden “Bireysel” butonuna tıklamalı, ardından kimlik numaranız ve şifrenizle sisteme giriş yapmanız yeterlidir.

Bankaların internet şubelerinin arayüzleri farklı olabilir. Borç sorgulama ekranı kimi bankanın sitesinde “Kredi Kartı Borç Öğrenme” şeklinde iken kiminde yalnızca “Borçlarım” şeklinde olabilir.

2.Mobil Bankacılık

Mobil bankacılık kullanmak internet şubeye göre çok daha pratiktir. Bunun nedeni bilgisayara bağlı olmadan istediğiniz zaman, istediğiniz yerde sorgulama yapabilmenize imkan tanımasıdır. Dışarıda acil bir ödeme yapmak istediğinizde cep telefonunuzdan mobil şubeye girerek online ödeme yapabilir ve işlemlerinizi hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Örnek verecek olursak; Vakıfbank kredi kartı borç sorgulamalarını cep telefonundan yapmak için öncelikle vakifbank.com.tr adresine girmelisiniz. Daha sonra üst menüde yer alan “Mobil Bankacılık İndir” butonuna tıklayın. Açılan ekrana cep telefonu numaranızı ve beş haneli güvenlik kodunu girin. Cihazınız uygulama ile uyumluysa yani cihazın sürümü uygulamayı destekliyorsa mobil bankacılık yazılımı telefonunuza yüklenecektir. Yükleme işleminin tamamlanmasının ardından kimlik numaranız ve şifrenizle birlikte sisteme giriş yapabilir ve borç durumunuzu görüntüleyebilirsiniz.

TELEFONLA KREDİ KARTI BORCU SORGULAMA

İnterneti kullanmak istemeyen banka müşterileri telefonla da bilgi alabilirler. Bunun için bankalarının müşteri hizmetleri numarasını bilmeleri yeterlidir. Örneğin kredi kartı borç sorgulama Akbank için aranabilecek telefon numarası 444 25 25’tir. Garanti Bankası kredi kartı borç sorgulama telefon numarası 444 03 33’tür. Siz de bankanızın müşteri hizmetleri telefon numarasını arayarak kısa sürede kredi kartı borç bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Telefonla arama yaptığınızda kimlik doğrulaması için sizden T. C. kimlik numaranız ve anne kızlık soyadınızın bazı harfleri gibi kişisel bilgiler istenebilir. Ayrıca sorgulama yapmak istediğiniz kartın üzerindeki numaralar da istenebilir.

ŞUBEDEN KREDİ KARTI BORCU SORGULAMA

İnternetten ya da telefonla sorgulama yapmak istemeyenler için bir diğer yöntem de şubeye gitmektir. Ancak bu yol hem çok zaman almakta hem de daha zahmetlidir. Bunun nedeni şubelerde yaşanan yoğunluktur. Banka şubelerinden yapılan sorgulamalarda sizden yalnızca kimlik kartınız istenmektedir.

KREDİ KARTI BORÇ SORGULAMA E-DEVLET

E-Devlet kapısını kullanarak kredi kartı borç bilgilerinize ulaşamazsınız. Arama motorlarına turkiye.gov.tr yazarak e-Devlet hesabınıza giriş yaptığınızda kişisel bilgileriniz ekranından ya da başka sayfalardan kredi kartı bilgileriniz görünmez. Borç sorgulamalarında yalnızca vergi borçlarınız görüntülenebilir.

Sonuç olarak kredi kartınıza dair borç bilgilerinizi internet bankacılığından, mobil bankacılıktan, telefon bankacılığından ya da banka şubelerinden kolayca öğrenebilirsiniz. Saydığımız yöntemler arasında en pratiği ve kullanışlısı mobil şubelerdir.

Yolculuğa Hazır Mısınız? İlgili Bağlantılara Göz Atın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş