Netflix Hisse Senedi Nasıl Alınır 2024?

Hisse senetleri, en basit tanımıyla borsada halka açık şirketlerde pay sahibi olmamıza kapı aralayan ve istikrarlı yatırımcılar için kârlı kazançlar sunan bir yatırım enstrümanıdır.

Hisse senedi yatırımı yapabilmek için iyi bir aracı kuruma ve hisse senedi alabilecek kadar paraya sahip olmanız yeterlidir. Son zamanlarda hemen herkesin evine girmiş bulunan dijital film platformu Netflix de, NASDAQ Borsası’nda işlem gören bir şirkettir. İzlediğiniz filmleri size sunan şirketin aynı zamanda hissedarı da olabilirsiniz.

NFLX Hisse Hakkında Bilgi

Dijital film platformu olan Netflix, 145 milyar USD değer ile NASDAQ Borsası’nda hisselerini halka sunmaktadır. Şirketin piyasa değeri, Borsa İstanbul’da işlem yapan en değerli 100 şirketin değeri ile neredeyse eşdeğerdir. NFLX koduyla faaliyet gösteren Netflix’in bir adet hissesinin fiyatı ise 332,03 USD seviyesindedir.

Bu derece büyük ve kârlı bir şirkete yatırım yapmak, nereye gideceğini bilen yatırımcılar için biçilmiş kaftandır. Netflix Türkiye dışında yerleşik bir şirket olduğu için, hisse senetlerini satın alabilmek için de yurtdışı hisse alım imkânı sunan bir aracı kurum ile çalışılmalıdır.

Yurtdışı Hisselerine Yatırım Yapılmasına Aracılık Eden Bazı Kurumlar

Hisse senedi yatırımı yapanlar için doğru aracı kurum seçimi, en az doğru hisse senedi seçimi kadar önemlidir. Çünkü aracı kurumun aldığı komisyonlar, yatırımcıları için sağladığı destek hizmetleri, hedeflenen kâr seviyesine ulaşmak için hayati önem taşımaktadır. Yurtdışında yerleşik bulunan şirketlerin hisselerine yatırım yapmanıza aracılık eden bazı kurumlar şunlardır:

  • Garanti Yatırım: Türkiye’nin önde gelen bankalarından olan Garanti Bank’ın bir iştiraki olan Garanti Yatırım,  yurtiçi ve yurtdışı hisse senedi işlemlerinde adını duyurmayı başarmış bir aracı kurumdur. Dünya üzerindeki en önemli 26 ülkenin borsalarında işlem yapmanıza olanak tanımaktadır.
  • İş Yatırım: Cumhuriyet’in ilk bankalarından birisi olan İş Bank’a bağlı olarak faaliyet gösteren İş Yatırım, yatırımcılarına sunduğu “Trade Master International” platformu sayesinde, yurtdışında işlem gören hisse senetlerine erişimi sağlamaktadır.
  • Gedik Yatırım: Türkiye’nin önde gelen yatırım şirketleri arasında yer alan ve yalnızca bu alana yoğunlaşmış olan Gedik Yatırım da, yatırımcılarına küresel piyasalarda işlem yapma olanağı tanımaktadır.

 

Keşfetmeye Devam Edin

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş
Portobet Giriş