Oedaş Fatura Borcu

Oedaş, geçen Şubat ayında Zorlu Holding tarafından satın alınmış ve tüm elektrik dağıtım hizmeti Oepsaş adı altında Zorlu Enerji’ye devredilmiştir.

 

Oedaş borç sorgulamaları artık Zorlu Enerji’nin internet sitesinden yapılmaktadır.

OEDAŞ BORÇ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Oedaş borç sorgulamaları iki şekilde yapılmaktadır. Bunlar;

  • Online arama yaparak
  • Telefonla arayarak

Oedaş online borç sorgulama

Öncelikle zorluenerji.com/borcsorgulama adresine girin ve üst menüde sağ tarafta “Online İşlemler” yazan yere gelin. Açılan ekranda “Elektrik Ticareti” yazan yere tıklayın. Karşınıza şifrenizi ve e-posta adresinizi gireceğiniz bir form çıkacak. Eğer sisteme önceden üye olduysanız şifreniz ve mail adresinizi kutucuklara yazarak “Giriş Yap” butonuna basın. Üye olmadıysanız alt kısımda bulunan “Üye Olmadan Fatura Görüntüle” yazan yere tıklayın.

Üye olmadan fatura görüntüleme sayfasında sizden T.C. kimlik numaranızı ( ya da vergi kimlik numaranızı), abone numaranızı ve ekrandaki güvenlik kodunu girmeniz istenecektir. Bu bilgileri girdikten sonra “Devam” butonuna basın.

Sisteme üye olmak için aynı sayfada “Yeni Üyelik” yazan yere tıklayın. “Üyelik Talebi” isimli bir sayfa açılacaktır. Bu sayfada sırayla devamlı olarak kullandığınız mail adresinizi, T.C. kimlik numaranızı ya da vergi numaranızı ve abone numaranızı yazarak “Üyeliğimi Başlat” butonuna basın. Ardından bir şifre tanımlayın ve bu şifreyi iki kez girin. E-postanıza gelen aktivasyon mailini açın ve üyeliğinizi aktifleştirin. 

Oedaş telefonla borç sorgulama

Faturanızın ne kadar geldiğini telefonla öğrenmek için 0850 933 0 999 numaralı müşteri hizmetleri hattını arayabilirsiniz. Bu numarayı arayarak abonelik işlemleri yapabilir, faturanız hakkında detaylı bilgi alabilir, indirimli elektrik hakkında sorular sorabilir ya da enerji kesme ve açma işlemlerinizi sorgulayabilirsiniz.

Elektrik faturası sorgulama için E-devlet veya dağıtım şirketlerinin kendi sitelerini kullanmanızı tavsiye ederiz.

OEDAŞ ABONELİK

Eskişehir, Afyon, Kütahya, Uşak ve Bilecik illerinden birine yaşıyorsanız ya da bu illerden birine taşınacaksanız artık Oedaş’a değil Zorlu Enerji Osmangazi Elektrik’e başvurarak kendi adınıza bir abonelik açtırmanız gerekir.

ZORLU ENERJİ OSMANGAZİ FATURA ÖDEME

Oepsaş fatura görüntülemeleri online.zorluenerji.com.tr/faturaodeme linkinden yapılabilir. Ödemediğiniz faturalar için sisteme giriş yaptıktan sonra kredi kartınızla işlem yapabilirsiniz.

Kredi kartı ile yapılan ödemelerde anlaşmalı bankalara otomatik ödeme talimatı verilebilir, bankaların internet bankacılıkları ya da telefon bankacılıkları kullanılabilir.

Nakit ödemeler anlaşmalı bankaların şubelerinden, ATM’lerden, PTT şubelerinden ve müşteri işlem merkezlerinden yapılabilir.

Sonuç olarak Zorlu Enerji’nin satın aldığı Oedaş’a abone olanlar, fatura bilgilerini telefonla ya da internet üzerinden sorgulayabilirler. Arama yapabilmek için abone numarası ve kimlik numarasının bilinmesi yeterlidir.

Hayal Gücünüzü Besleyin: Benzer Konulardaki Bağlantıları İnceleyin

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş