Gazi Üniversitesi Tahlil Sonuçları

Gazi Üniversitesi Hastanesi’nde yaptırdığınız tahlillerin sonuçlarını internetten online olarak ya da telefonla arayarak öğrenebilirsiniz.

 

İNTERNETTEN GAZİ ÜNİVERSİTESİ TAHLİL SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi laboratuvar tahlil sonuçlarını görüntülemek için sırayla şunları yapmanız gerekir;

  • hastane.gazi.edu.tr adresine girin.
  • Sayfayı aşağı kaydırın ve “Test Sonuçları” yazan yere tıklayın.
  • Karşınıza “Hasta Bilgi Sistemi” gelecek.
  • Buradaki forma T.C. kimlik numaranızı, şifrenizi ve 6 haneden oluşan güvenlik kodunu girin.
  • “Giriş Yap” butonuna basın.

Karşınıza yaptırdığınız tahlillerin sonuçları, ne zaman yapıldıkları ve onaylayan doktor gibi bilgiler çıkacaktır. Sorgulama ekranına kısaca randevu.gazi.edu.tr bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz görüntülediğiniz sonuçların çıktısını alabilirsiniz. Böylece sonradan yaptıracağınız tahlillerle karşılaştırma yapabilir ve arada değişen değerlerinizi kolayca görebilirsiniz.

Hastaneler genellikle tahlil sonuçlarını vermemektedir. Ancak kanser gibi ciddi vakalarda farklı ildeki bir doktora muayene olmuşsanız, sonuçları tahlil yaptırdığınız yerden almanız ve kendi doktorunuza göstermeniz gerekir.

Bu yüzden sorun yaşamamak için internetten sorgulama yapmak ve çıktısını almak daha sağlıklıdır.

TELEFONLA GAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDE YAPILAN TAHLİLLERİN SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Tahlillerinizi telefonla öğrenmek için 444 48 48 numaralı müşteri hizmetleri hattını arayabilirsiniz. Arama yaptığınızda menüden “sonuç öğrenme” ya da “müşteri temsilcisi” seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

GAZİ ÜNİVERSİTESİ RANDEVU NASIL ALINIR?

Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesi’nden randevu almak için telefonla müşteri hizmetlerini arayabilir ya da internetten bu işleminizi kolayca halledebilirsiniz.  Bunun için yapmanız gerekenler şöyledir;

  • Telefonla randevu: 444 48 48 numaralı çağrı merkezini arayın ve çıkan görevliye kimlik numaranızla birlikte hangi tarihte ve hangi bölümde muayene olmak istediğinizi söyleyin.
  • Online randevu: Resmi web sitesi olan hastane.gazi.edu.tr adresine girin. Sayfayı aşağı kaydırarak “Online Randevu” seçeneğine tıklayın. Hasta Bilgi Sistemi’ne istenen bilgileri girerek “Giriş” butonuna basın.

Poliklinik randevuları 08:00 – 17:00 saatleri arasında haftalık olarak verilir. Bu saatler dışında aradığınızda hat kapalı olduğu için randevu almanız mümkün değildir.

 

TAHLİL SONUÇLARI NE ZAMAN ÇIKAR?

Sağlık ocaklarının aksine üniversite hastanelerinde ve devlet hastanelerinde yaptırılan tahliller bir gün sonra değil aynı gün içinde çıkmaktadır. Sabah verdiğiniz kan ve idrar örnekleri için öğleden sonra saat 13:30 gibi sonuçları öğrenebilirsiniz.

Aynı şekilde öğleden sonra vermiş olduğunuz kan ve idrar tahlillerinin neticelerine saat 14:30 ya da 15:00 gibi bakabilirsiniz.

Genellikle üniversite hastanelerinde hem açlık hem de tokluk için ayrı örnekler istenir. Bu nedenle sabahtan hastaneye gittiğinizde hem açken verdiğiniz hem de tokken verdiğiniz tahlillerin sonuçlarını aynı gün içinde öğrenmeniz mümkündür.

Sonuç olarak Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesi’nde yaptırdığınız tahlillerin sonuçlarını sorgulamak için iki seçeneğiniz vardır. Bunlardan biri üniversite hastanesinin sitesine girerek yapacağınız online işlemler, diğeri ise telefonla müşteri hizmetlerini aramaktır.

Daha Fazlasını Keşfedin

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş