Halkbank’tan Su Ürünleri ve Balıkçılık Kredisi Detaylı Bilgi

Su Ürünleri ve Balıkçılık Kredisi,halkbank su ürünleri kredisi,halkbank kredi,balıkçılık kredisi veren bankalar,halk bankası kredi çeşitleri hakkında detaylı bilgi veriyoruz.

Su Ürünleri ve Balıkçılık Kredisi

Coğrafi anlamda üç tarafı denizlerle çevrili olması ile avantaja sahip olan ülkemizde yer alan balıkçılık sektöründeki ihtiyaçlar için Su Ürünleri ve Balıkçılık Kredisi oluşturulmuştur. Su ürünleri kredisi, denizlerde, iç sularda ve beton/toprak havuzlarda su ürünleri yetiştiriciliği ile denizlerde ve iç sularda su ürünleri avcılığı faaliyetleri ile uğraşan gerçek/tüzel kişi üreticilerin söz konusu faaliyetlerine yönelik ihtiyaçları için su ürünleri kredisi sunulacaktır. Su ürünleri yetiştiriciliğinde iyi tarım uygulamalarının geliştirilmesi, doğal kaynakların korunması, bu kapsamda, denizlerde, iç sularda ve beton/toprak havuzlarda her türlü balık avcılığı/yetiştiriciliği ile kerevit, istiridye, karides, kurbağa, midye vb. su ürünlerinin yetiştirilmesine yönelik yatırım ve üretim faaliyetlerinin finansmanına yönelik olarak Su Ürünleri Kredisi kullandırılabilecektir.

  • İşletme Kredisi olarak; Faaliyetlerle ilgili her türlü alet ve ekipmanların bakım-onarım giderleri ile sigorta, buz, kasa vb. alımı; yetiştiricilikte yavru, balık, yem, ilaç, yakıt vb. giderler ile avcılıkta tekne bakım-onarımı, yakıt, işçilik vb. giderleri için su ürünleri ve balıkçılık kredisi idealdir.
  • Yatırım Kredisi olarak;  Her türlü avlanma ve yetiştirme araç-gereçlerinin alımı; üretme havuzu, soğuk hava deposu gibi binaların yapımı; motor, tekne, balıkçı gemisi, balık bulucu sistemler ile balık ağı alımı; açık deniz balıkçılığında dalyan, kafes vb. üretim tesisine yönelik harcamalar ile üretme havuzları, işletme binaları ve bunları tamamlayıcı nitelikteki sabit makinelerin alımı için balıkçılık kredisi kullanılabilir.

Ayrıca sektördeki firmalara  kredi kapsamında 6 ay süre ile çeşitli Bankacılık İşlemlerinin Ücretsiz gerçekleştirilmesini sağlayacak Su Ürünleri ve Balıkçılık Masraf Paketi hediye edilecektir. 

Halkbank Balıkçılık Kredisi Özellikleri

Balıkçılık Kredisi TL, YP (USD/EUR) olarak kullandırılabilecektir. Kredi Limiti: Proje bazında KOBİ'lerin ihtiyacına ve kredi değerliliğine göre belirlenecektir. Kredi Türü: Aylık Eşit Taksitli veya 3 ya da 6 Ayda Bir Eşit Taksitli ve 3 ya da 6 Ayda Bir Dönemsel Taksitli Kredi Vadesi: İşletme Kredilerinde azami 1 yıl anapara ödemesiz dönem olmak üzere toplam 4 yıl vade,Yatırım Kredilerinde halkbank kredi azami 2 yıl anapara ödemesiz dönem olmak üzere toplam 7 yıl vade uygulanabilecektir.

Hediye Su Ürünleri ve Balıkçılık Masraf Paketi

Su Ürünleri ve Balıkçılık Masraf Kredisinden faydalanacak KOBİ'lere detayları aşağıda yer alan Su Ürünleri ve Balıkçılık Masraf Paketi 6 ay boyunca ücretsiz olarak sunulacaktır.

* 499 ile sınırlıdır

 

Daha Fazla Bilgi İçin: Benzer Konulardaki Diğer Yazılar

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş