Evlilik Kredisi Nasıl Alınır? Veren Bankalar Hangileri?

Evlilik kredisi nasıl alınır? Yeni evlenecek çiftlerin en büyük sorunlarından bir tanesi de maddiyat konusudur. Ellerinde herhangi bir birikmiş paraları olsa bile biraz da olsa nakit arama ihtiyacı duymaktadır.

Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Evlilik kredisi nasıl alınır? Devlet destekli yeni evlenecek olan çiftlere evlilik kredisi başvuruları kabul edilmeye başlamıştır! Buna göre her iki çifttin de ayrı ayrı olarak katılabilecekleri çeyiz yardımı 9 – 9 olmak üzere toplam 18 bin TL olarak verilecek. Çiftlerin anlaşmalı olunan bankalara başvurarak ayrı bir şekilde çeyiz hesabı açtırmaları ve 3 yıl boyunca hesaba en az 105 TL en fazla ise 1000 TL yatırmaları gerekmektedir. Evlenecek olan genç çiftler ister aylık isterse üç aylık olarak açtıkları çeyiz hesaplarına para ödeyebilirler. Yıl içerisinde aylık olarak hesap açan çiftler en fazla taksitlerini yıl içerisinde 1 defa aksata bilirken 3 aylık periyot seçen çiftler ise bir dönem aksatma hakkına sahiplerdir. Arzu edilmesi durumda katılımcı çift çeyiz hesabı 36 veya 48 aylık iken sonlandırabilecek ve sistemden çıktığı aya göre devlet evlilik desteğinden faydalanacak.

  • 36 aydan yani 3 yıldan önce çıkarsanız hiç bir devlet katkı payı alamazsınız
  • 36 ay ve 47 ay arası sistemde kalır ve çıkma kararı alırsanız %20 yararlanır ve en az 6.500 TL katkı payı alırsınız
  • 48-59 aylar arasında yani 4 yıl ve 5 yıl arası bu sistemde kalırsanız en az %22 tekabül eden kâr oranı ise 7.500 TL olmaktadır.
  • Sistemde tam olarak 60 ay veya 5 yılın üzerinde kalanlar ise çeyiz hesaplarındaki teşvik imkanlarından tam olarak (%20) faydalanır ve 9 bin TL parayı eksiksiz olarak alırlar.

Evlilik Kredisi Şartları Nelerdir?

Evlilik kredisi şartları nelerdir? Evlilik kredisi şartları genel olarak ihtiyaç kredisi ile aynı olduğundan, ihtiyaç kredisi ile şartları birbiriyle aynıdır. 36 aya kadar ödeme seçeneği sunulur. Sizlerden gereken evrakları isterler.

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? Nasıl Yükseltilir? Kaç Puan Olmalı?

Evlilik Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Evlilik kredisi veren bankalar olarak sizlere;

  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbank
  • Albaraka Türk
  • Kuveyt Türk

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi

Ziraat bankası evlilik kredisi çeyiz hesabı açılarak veya ihtiyaç kredisi şeklinde olmak üzere iki şekilde alına bilmektedir. Devlet desteklerinin verildiği bankalar olan Halkbankası, Vakıflar bankası ve Ziraat bankası tüm destekleri vatandaşlara en uygun geri ödeme şeklinde vermektedir. Ziraat bankası kredi hesaplamalarını buraya tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. Düğün kredisi adı altında diğer bankalarda zamanla vatandaşlara kredi paketleri düzenlemektedir. Bu kredi paketleri mayıs aylarında başlamakta ve ekim ayları sonuna kadar devam etmektedir.

Vakıfbank Evlilik Kredisi

Vakıfbank evlilik kredisi; kamu sermayeli bankalar arasında yer alan Vakıfbank’ta yeni evlenecek olan genç çiftlerimize 20 bin TL kadar evlilik kredisi olanakları sunmaktadır. 36 ay vadeye kadar sunulan genç çiftlerimize bu kredi olanakların en güzel yanı ise tamamen kefilsiz kredi olmasıdır! Başvuru işlemlerini İnternet üzerinden anında gerçekleştirmek için lütfen burayı tıklayınız.

Yapı Kredi Evlilik Kredisi

Yapı Kredi evlilik kredisi; düğün sezonunun yaklaşması ile birlikte evlilik kredisi kampanyaları bankalar tarafından hız kesmeden genç çiftlerimize sunulmaktadır. Bu kampanyalara dahil olan yukarıda ki bankalara ilaveten bir diğer bankamız da Yapıkredi bankasıdır. SMS (Evlilikkredisi (boşluk) T.C. kimlik numarası (boşluk) Aylık geliriniz yazıp 4411 e gönderiniz, İnternet üzerinden, Telefon (444 0 444) ve Şube kanalları ile başvuru yapacağınız Yapı Kredi evlilik kredisi için istenilen evraklar aşağıdaki gibidir.

Evlilik Kredisi Başvurusu İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

Ziraat bankası evlilik kredisi başvurusu yapacak olan vatandaşların yanlarından mutlaka T.C. kimlikleri olması gerekmektedir. T.C kimlik belgeleri olamayanlar ise T.C. numaraları olan pasaport veya ehliyetlerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Bu evrakların yanı sıra adres beyannamesi veya kendilerinin adlarına düzenlenmiş son 3 ay içerisinde ödenmiş herhangi bir elektrik, su, doğal gaz, telefon faturası getirmeleri de istenilmektedir. Evraklarla ile beraber Ziraat bankasına başvuruların şahsen olarak yapılması gerekmektedir Ziraat bankası İnternet üzerinden herhangi bir kredi başvurusunu kabul etmemektedir. Her il ve ilçede şubesi olan  Ziraat bankası kredi başvurusu için şube adreslerini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek konular

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş
Portobet Giriş