Karısını Sevmeyen Erkek Neden Boşanmaz?

Karısını Sevmeyen Erkek Neden Boşanmaz? sorusu, özellikle de aldatıldığından şüphelenen kadınlar tarafından merak edilen bir konu. Buna yanıt vermek oldukça zor. Çünkü her erkek, farklı karakterlere sahiptir. Fakat birçoğunun bahanesi ise çocuklar. Eğer ortada çocuklar varsa, bir başkasına baba deme ihtimalleri ya da geleceklerinin olumsuz etkileneceği düşüncesi boşanmamaya iten en önemli durumdur.

Çocuksuz kişilerde ise durum biraz daha farklı. Evlilik, erkeklere konfor alanı oluşturan yegane durum. Konfor alanından çıkmak istemeyen erkekler, tabiri caizse ne ayranım dökülsün ne de tatsız olaylar yaşansın modundadır. Bu yüzden dışarda gönül eğlendirir, başkası ya da başkalarıyla düşüp kalkar fakat evde de yemeği hazır olsun, kahrını çeken birisi olsun ister.

Karısını Sevmeyen Erkek Neden Boşanmaz?

Bir süre sonra stabilleşmeye başlayan ilişkiler, özellikle de erkeklerin aldatmaya meyilli olmasına sebep oluyor. Kadınlar bu süreçte daha sadık ve evi / yuvayı toplamaya odaklanırken; erkekler ise yeni avlar peşinde koşuyor. Fakat her ne kadar araya ihanet, farklı kadınlar ve yeni aşklar girse de erkekler karısını sevmediği halde boşanmayı tercih etmiyor. Bu da doğal olarak karısını sevmeyen erkek neden boşanmaz? Sorusunu getiriyor. Peki, evlilikte sevmeyen erkek neden boşanmaz?

Evlilikte Sevmeyen Erkek Neden Boşanmaz?

  • Erkekler, kadınlara göre çok daha fazla kıskançtır. Bir zamanlar özel zamanlar geçirdiği, eşi olan ve evinin kadını olan kişinin bir başkasıyla olma ihtimalini kabullenmez. Her ne kadar sevmese de, boşanarak kendi himayesinden çıkmasını istemez.
  • Çocukların olması, erkeklerin boşanmamasında büyük bir etken. Bir başkasının baba rolünü üstlenme ihtimali bir yana dursun hem vicdan hem de babalık iç güdüsüyle bırakmak istemez. Bu da sevmediği halde evliliğini sürdürmesine sebep olur.
  • Karısını sevmeyen erkek neden boşanmaz sorusuna ilk olarak konfor alanı demiştik. Tek başlarına hayatlarını düzenli şekilde idare etmekte zorlanan erkekler, tabiri caizse karılarını hizmetçi olarak kullanabiliyorlar. Dışarıda bir başkasıyla ilişki yaşarken evde hazır yemek, temiz ev, ütülenmiş kıyafetler ve çocuklarına iyi bakan bir kadın onlar için konfor alanı yaratıyor. Özellikle yoğun bir iş hayatı olan ve eşini aldatan erkekler, bu sebeplerden dolayı boşanmaya yaklaşmıyor.
  • Eşini beğenmeyen erkekler de ilgiyi, alakayı dışarıda arayabiliyor. Eşinde bulamadığı tüm özellikleri, dışarıda bulunan bir kadınla gidermek için beraber olabiliyor.
  • Maddi durumunuz yetersizse, ayrılınca zorluk çekeceğinizi düşünüyorsa ayrılmaz.

Eşini Sevmeyen Erkek Boşanabilir Mi?

Eşini sevmeyen erkek boşanabilir. Fakat ülkemizdeki gerek baskılar, gerekse kültürel özellikler erkeklerin boşanmasına engel olabiliyor.

Sevmeyen Erkek Nasıl Belli Olur?

Sevmeyen erkek ilgi göstermez, önemsemez ve özel olarak vakit ayırmaz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş